Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w XXI Wielkopolskim Konkursie Plastycznym
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2017.

Julia Przybyłek z klasy gimnazjalnej zajęła I miejsce.
W nagrodę otrzymała tablet.

Na konkurs nadesłano 3.413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, są prezentowane na wystawie pokonkursowej w „Galerii na holu” kina Hel w Pleszewie.
Zgodnie z regulaminem prace były oceniane w V Kategoriach wiekowych.
Prace wybrane przez Jury rozpatrywano pod kontem autentyczności przekazu plastycznego. Ocenianie było zaangażowane w kreację rysunkową, malarską, graficzną (komputerową), biegłość wykonania kompozycji i walory estetyczne.

Jury nagrodziło łącznie 120 osób, przyznając 25 nagród oraz 95 wyróżnień. Jury w każdej kategorii wiekowej przyznało również nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymała Szkoła Podstawowa w Rychnowie. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Z NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁY WYSŁANE PRACE W 2 KATEGORIACH (można było wysłać w każdej kategorii po 15 prac).

KLASY 4-6 WYSŁANO 15 KARTEK - ogółem było 1.169 prac

KLASY GIMNZAJALNE - WYSŁANO 10 KARTEK - ogółem było– 425 prac