Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

TURNIEJ BEZPIECZNEGO POWIATU

420 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego wzięło udział w XII Turnieju zorganizowanym 17 maja przez stowarzyszenie Bezpieczny Powiat. Tym razem turniej odbył się w Czajkowie pod hasłem: „Pieszy i rowerzysto – Twoje i innych bezpieczeństwo”.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: wójt Czajkowa Henryk Plichta, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Czajkowie, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Nadleśnictwo Przedborów, Ochotnicza Straż Pożarna z Mielcuch i Grabowskie Centrum Ratownicze.

W tym roku szkolnym jako widzowie Turnieju pojechała klasa 5b wraz z p.Elżbietą Wieczorek oraz wyróżnieni uczniowie z klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

Klasy I – III

Kacper Czemplik
Jan Mądry
Hugo Sosnowski

Klasy IV – VII

Julia Mądra
Jakub Pieczonka

Oskar Stróżyk

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Oprócz części konkursowej w trakcie turnieju odbywały się występy artystyczne dzieci  i młodzieży

– naszą szkołę reprezentował Oskar Gomółka z klasy 4a. Dużą atrakcja dla uczestników wyjazdu były pokazy ratownicze straży pożarnej oraz pokaz  pracy psa policyjnego.

Organizator wyjazdu – Maria Chachuła